Úvod > O školce

O školce

Mateřská škola Kaštánek se nachází v pěkném prostředí velké školní zahrady v adaptované budově ZŠ. Mateřská škola má zrekonstruovanou školní zahradu, která je vybavena herními prvky z akátového dřeva. Má kapacitu 37 dětí. Vzhledem k tomu, že v místě nejsou jesle a ani jiné zařízení pro mladší děti, jsou přijímány děti od 2,5 do 7 let.

Kdo se stará o děti a o školku?

Paní ředitelka Bc. Lucie Plchová Sikorová. Dále pak paní učitelky Bc. Ivana Bočková, Mária Kuklová a Andrea Vopálenská. Paní školnice Věra Sunegová a Marika Schwarzová chtějí mít školku stále krásně uklizenou. Nesmíme zapomenout na kuchařky ze ZŠ Vyskytná nad Jihlavou, pod vedením paní Jitky Zábranské, které plní dětem bříška samými dobrotami, aby byly zdravé a silné.

Jak žijeme v mateřské škole?

Naše mateřská škola prošla přes prázdniny 2011 rekonstrukcí. Byt ve druhém patře budovy mateřské školy byl vybourán a dispozičně přestavěn na druhé oddělení. Zde se nachází herna s ložnicí, šatna, sociální zařízení pro děti i učitele a kuchyňka – výdejna stravy, která je se spodní výdejnou stravy propojena malým nákladním výtahem. Celé oddělení je vybaveno novým nábytkem, hračkami i učebními pomůckami. Je to „domov Zelených Kaštánků“.

I první oddělení prošlo menšími změnami – nové kuchyňky pro malé i starší kuchařinky. Nově přibyly nové skříně a ukládací prostory pro hračky a pomůcky dětí. Dole je také výdejna stravy a velká hala, kde jsou na míru zhotovené skříně pro ukládání pracovních pomůcek . Toto je „království Žlutých Kaštánků.“